Jaki prezent na chrzest wybrać?

Kiedy zostajemy rodzicami chrzestnymi przepełnia nas ogromna radość i duma. Zazwyczaj w dniu chrztu chcielibyśmy obdarować dziecko czymś wyjatkowym, jednak nie zawsze wiemy co kupić dziecku na chrzest? Z dylematem tym borykają się nie tylko chrzestni, ale także pozostali goście uroczystości. Kwestia wyboru odpowiedniego prezentu zawsze wzbudza wiele emocji.

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i całej jego rodziny. Pamiątki z tej uroczystości często przechowujemy przez całe życie. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego prezentu, który nie tylko później spodoba się maluchowi, ale zostanie w jego pamięci na długie lata. Co najlepiej sprawdzi się w roli takiego upominku?

Od lat najchętniej kupowanymi prezentami z okazji Chrztu Świętego są różnego rodzaju dewocjonalia: złote medaliki, łańcuszki czy ryngrafy z postaciami Świętych. Ich ponadczasowość i staranne wykonanie sprawiają, że mogą przypominać dziecku przez długi czas, nawet w dorosłym życiu, o tak ważnym wydarzeniu.

Doskonałym pomysłem na prezent z okazji chrztu może być srebrny smoczek - szkatułka na pierwszy ząbek, bądź też elegancka grzechotka z kryształem lub bez. Symbolizują one beztroskie dzieciństwo, pełne radości, zabawy i spokoju. Stanowią świetne pamiątki, do których zawsze wraca się z sentymentem i uśmiechem na twarzy.

Ciekawym pomysłem, zapożyczonym z krajów anglosaskich, jest również srebrna łyżeczka, symbolizująca dobrobyt i szczęście w dorosłym życiu. Jeżeli natomiast chcemy podarować malcowi wyjątkowy prezent z motywem religijnym – wybierzmy ryngraf z Matką Boską zdobiony kamieniami. Na wszystkich tego rodzaju upominkach można wygrawerować datę i godzinę narodzin dziecka, jego wagę i wzrost, a nawet krótkie życzenia. Z całą pewnością będą więc piękną pamiątką na całe życie.

Decydując się na wyroby ze srebra czy złota, postawmy na najwyższą jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Jeśli w dalszym ciągu mamy wątpliwości odnośnie wyboru upominku, warto zapytać o radę rodziców dziecka. Unikniemy w ten sposób rozczarowań związanych z nieudanym prezentem.

2019 Goldstudio. Wszystkie prawa zastrzeżone.